Менш ніж за тиждень, 9 грудня, в Києві відбудеться довгоочікувана презентація фільму «Місце сили».
Створення фільму – колосальна праця. Над його реалізацією працюють сотні, а іноді і більше тисячі людей! Найчастіше велика частина з них, завжди залишається поза кадром, але ми вважаємо, що наших героїв потрібно знати в обличчя, тим паче, що їх порівняно мало і за цей час вони виконали великий об’єм роботи.
Знімальна група фільму про Криничне – це чуйні та талановиті люди, професіонали в своїй справі. Ми хочемо розповісти, як компанія людей, з різними поглядами та єдиною мрією створила документальний фільм «Місце сили». Знаючи, в якому стані фільмографія в Україні, вони до кінця не вірили, що мрія стане реальністю і що когось це зможе зацікавити так само, як їх самих. «Коли почалися зйомки, ми стрибнули в проект вперше і стрибнули з головою», – Тетяна Станєва.
Саме Тетяна Станєва стала ідейним натхненником фільму, а як наслідок його автором, сценаристом і режисером! Неймовірно працьовита людина, яка на своєму прикладі довела, що якщо наполегливо і плідно працювати, впевнено йти до своєї мети, рано чи пізно вона буде досягнута! Тетяна вірить в ентузіастів і палаючих ідеєю людей, і саме таку команду їй вдалося зібрати! Команда, яка працює в холод і спеку, вдень і вночі. Виснажені, змучені і втомлені через відсутність сну, вони йдуть до кінця!
Ян Лелюк – оператор-постановник, режисер монтажу фільму. Раніше, протягом двох років, Тетяна співпрацювала з Яном у виробництві фільмів про подорожі для Ютуб-каналу. Дивно, але до цього йому не доводилося займатися зйомкою документальних фільмів, переважно – рекламні і репортажні відео. Робота над документальним фільмом, особливо на постпродакшні, сильно відрізняється. В процесі, Ян настільки захопився і перейнявся ідеєю фільму, що швидко освоївся в незвичному жанрі.
Дмитро Богач – оператор-постановник. Автор фільму Тетяна Станева познайомилася з Дмитром завдяки молодіжному болгарському клубу «Актив» в Одесі, в яких він знімав все відео КВНу, хоротекі і інших заходів. Зустрівшись навесні, після КВН, Тетяна запропонувала Дмитру попрацювати в проекті, і він охоче погодився. Виявилося, як болгарин, він давно мріяв прийняти участь в зйомках в відеолітопису про колоритні села Бессарабії, ідеї яких давно лежать на поверхні і неодноразово були озвучені.
Олександр Барон – майстер фотографії, поціновувач болгарського фольклору. Його читають і передплатники, і родолюби з Бессарабії, а також безліч мешканців Болгарії. Його виставки знаходять місце на багатьох українських і зарубіжних фестивалях і конкурсах. У важливості ролі Олександра для фільму, Тетяна не мала сумнівів, але фурор, який справили його фото з бекстейджу в соцмережах, перевершили всі очікування.
«Я дуже переймалась за те, як вони спрацюються, і чи не буде «перетягування ковдри», адже атмосфера на знімальному майданчику дуже важлива. Але це було марно. У всіх прекрасне почуття гумору. Об’єднані одним вогнем ідеї, вони працювали без нагляду і зайвих прохань».
Мешканці села Криничне також внесли вагомий внесок у створення фільму, адже вони стали головними героями фільму. Автор акцентувала увагу переважно на старшому поколінні, адже саме вони – живі свідки історії села, його фольклору і звичаїв зможуть передати свої безцінні знання молодому поколінню криничанців!
Реалізувати документальний фільм «Місце сили» вдалося за активної підтримки Генерального партнера «Центр розвитку Бессарабії» і особисто Куртєва Віктора Владиславовича. Він, як уродженець Криничного, вже давно мріяв про те, щоб про село зняли документальний фільм, передавши весь колорит і особливість рідного краю! Саме так, об’єднавшись з Тетяною і багатьма небайдужими людьми, всі мрії об’єдналися і стали реальністю.