В Ізмаїлі відбувся видатний захід, який мав міжнародний статус. Ініціатором та організатором його проведення виступила громадська організація “Ізмаїльсько-албанська громада “Обор шіптар” (албанський двір). Проходив захід на базі Ізмаїльський державного гуманітарного університету за підтримки громадської організації “Центр розвитку Бессарабії” та її засновника Віктора Куртєва.
Форум відбувся в конференц-залі університету. Господарів і організаторів представляли ректор ІДГУ, професор Ярослав Кічук, проректор з науково-педагогічної роботи, професор Лілія Циганенко, голова Ізмаїльської албанської громади “Обор шіптар” Ілля Русинський. Проводила захід член албанської організації, кандидат філологічних наук, доцент Лілія Фоміна.
Іноземними гостями форуму були: Державний міністр Республіки Албанія у справах діаспори Майко Панделі, громадські діячі Дрітан Байрактара і Ніколло Хасан (Албанія), Едмонд Здрава (Великобританія), Якуп Леца (Косово) Георгій Каратанас (Молдавія), а також вчені-албаністи з Росії: Марія Морозова (Санкт-Петербурзький державний університет і етнограф Олександра Дугушіна (Музей антропології та етнографії Російської академії наук).
У форумі брали участь: консул Республіки Албанія в Україні Шахін Омаров (Харків), представники делегації села Каракурт, керівник албанської національно-культурної організації “Релінда” Родіон Пандара, член правління Спілки албанців України Родіон Дерментлі (Одеса), наукові співробітники ІДГУ, а також активісти ізмаїльської організації албанців.
Після привітальних слів з боку господарів і гостей форуму були прослухані кілька виступів, що розкрили діяльність албанської діаспори в Україні щодо збереження мови і культури та озвучили проблеми цього процесу. Основною складовою заходу було обговорення різноманітних варіантів і перспектив взаємодії албанців України з Офіційними структурами Республіки Албанія в напрямку культурного обміну, налагодження побратимських зв’язків між населеними пунктами, навчання в Албанії, в сфері підприємництва, заснування фонду підтримки діаспори, створення музейних об’єктів, вивчення літературного албанської мови .
Окремий блок питань був пов’язаний з університетом. За результатами роботи на форумі було прийнято рішення про відкриття Албанського культурного центру на базі Ізмаїльського державного гуманітарного університету. Причому вже зараз були представлені нові проекти в сфері освіти і розвитку самобутньої культури албанців в багатонаціональному середовищі українського Придунав’я. Це розробка першого українсько-албанського словника, створення цифрової фонотеки для збереження унікального діалекту албанського села Каракурт, організація літніх таборів для молоді. В університеті заплановані нові навчальні дисципліни з історії албанців в Україні і албанської мови, видання книг і журналу в культурі українських албанців, відкриття курсів і недільної школи для бажаючих вивчати албанську мову.
Другою складовою форуму було святкування Дня святого Георгія на ізмаїльській набережній Луки Капікраяна. У Каракурті це святкування проводиться щороку 6 травня. Ясний сонячний день дав змогу всім насолодитися смаком албанських національних страв і спілкуванням під живу народну музику з Традиційним хоро на відкритому повітрі на майданчику з видом на Дунай.