Подія, про яку говорили в Криничному Болградського району кілька останніх тижнів, відбулася! У суботу, 6 липня, спільною працею близько трьох сотень криничанців і гостей села сформували приблизно дві тисячі лампачей для будівництва майбутнього етнографічного музею.
Коли сільський голова Степан Веліков став розмірковувати про музейну будівлю, Віктор Куртєв, співзасновник “Центру розвитку Бессарабії”, запропонував побудувати для музею окремий будинок і зробити це саме так, як зводили стіни своїх осель в бессарабських поселеннях наші предки: з екологічно чистого саману методом народного будівництва.
Відбулося кілька робочих нарад. Визначилися з датою, місцем, обсягом необхідного матеріалу, набором продуктів для страв, які будуть на святковому столі. У соціальних мережах і друкованих виданнях до участі в заході були запрошені всі бажаючі. Інформація викликала цікавість серед мешканців сусідніх сіл, Ізмаїла, в тому числі болгар, які живуть в Запорізькій області. На чамур в Криничне спеціально приїхали навіть декілька людей з Болгарії!
Глину, солому і воду на пустир між Будинком культури і стадіоном підвезли заздалегідь. Попередній заміс “доручили” коням, щоб в день загального збору, більшу частину часу приділити формуванню лампачів.
В суботу перед ранньою трапезою лунала молитва. До присутніх звернулися Степан Веліков, Віктор Куртєв і Іван Плачков, налаштувавши земляків на благородну працю, підсумком якої стане в майбутньому найбільший і найсучасніший з точки зору музейних технологій сільський музей Бессарабії.
Робота тривала близько п’яти годин. Одразу після її завершення і спільного фото “для історії” всіх чекав смачний обід, приготований декількома чоловіками на багатті в великих чанах в ста метрах від головного місця дії.
У деяких діток і музикантів ще вистачило сил на імпровізований концертний виступ. А, найстійкіші з дорослих відважно вирушили на мальовничий берег Ялпуга на масове купання.