13 травня в селі Кам’янка Ізмаїльського району відбулася зустріч активістів громадської організації “Центр розвитку Бессарабії”. Серед присутніх були: голови сільських рад Ізмаїльського, Болградського, Арцизького районів, представники керівництва Українського Дунайського пароплавства, ректор і представники Ізмаїльського державного гуманітарного університету, отаман Реєстрового українського козацтва, волонтери, ЗМІ, а також голова правління ГО “Центр розвитку Бессарабії” Лефтеров Іван Олексійович і заступник голови правління Куртєв Віктор Владиславович.

За рік існування громадська організація “Центр розвитку Бессарабії” встигла підтримати безліч заходів у сфері освіти, організувати 5 поїздок (більше 300 талановитих дітей Бессарабії) з ознайомчою екскурсією в м. Київ, посприяти відкриттю на базі ІДГУ Болгарської школи і придбати меблі для класів, провести конференцію, присвячену 25-річчю українсько-албанських відносин, науково-практичну конференцію для студентів на базі ІДГУ. Також ми не забули охопити інтернати Бессарабії і привітати дітей, позбавлених батьківської уваги, з Новим роком та Днем святого Миколая.

У сфері культури можна виділити підтримку таких заходів як концерт “Барви голосу” за участю лауреатів міжнародних, Всеукраїнських, обласних та регіональних вокальних конкурсів, Міні-Міс і Різдвяний бал в с. Кам’янка, свято виноградарів та виноробів Бессарабії “Трифон Зарезан”, а також проведення І Міжнародного фольклорного фестивалю народної творчості “Бессарабія-Folk”.

У 2018 році діяльність організації поширилася і на спортивні заходи такі як “Бессарабські ігри. Зима-2018” і “Перший легкоатлетичний пробіг в Ізмаїлі” за участю спортсменів різних міст України. Були підведені підсумки, зроблені акценти, прийняті побажання і слова подяки організації. На зборах активістів було складено план подальших заходів організації, її перспективні плани та цілі на наступний рік.

З упевненістю можна сказати, що сфера діяльності організації буде тільки розширюватися, а заходи будуть ставати ще масштабніше. У 2018 році Команда ЦРБ планує організувати шосту і сьому поїздку талановитих дітей Бессарабії в місто Київ, виділити стипендії для переможців олімпіад Малої академії наук і творчих конкурсів, провести турнір по боротьбі в с. Кам’янка і більш масштабні літні Бессарабські ігри. Це далеко не весь перелік подій від ЦРБ на прийдешній рік.

Ми знаємо, що спільними зусиллями і ресурсами ми досягнемо кращих результатів. Команда центру вдячна всім хто нам допомагав і підтримував в реалізації наших планів. Чекаємо від Вас нових ідей, проектів, пропозицій розвитку нашої багатонаціональної і барвистої Бессарабії!

З повагою Центр розвитку Бессарабії.