У селі Криничне Болградського району відбулося перше засідання оргкомітету з питань організації і будівництва сільського історико-етнографічного музею. В ньому будуть зібрані безцінні експонати, свідоцтва становлення села, а також відомості про його жителів. Про це повідомив на своїй особистій сторінці в соціальній мережі Facebook крінічненскій сільський голова Степан Веліков.
На першому засіданні члени оргкомітету обговорили ряд важливих питань, пов’язаних з будівництвом унікального за задумом музею Бессарабії: безпосередньо проект, питання організації підготовки документів на землю і дозвільних документів на початок будівництва об’єкта. Були обговорені час терміни будівництва і методи зведення будівлі.
Прийшли до єдиної думки: музей криничанці повинні будувати всі разом. Як в давні часи, всім запропоновано зібратися на чамур і виготовити лампачі для стін.
До складу комітету увійшли: Степан Веліков, Кричненський сільський голова; Віктор Куртєв, Генеральний директор компанії «Метрополія», настоятель Свято-Дмитрівського храму протоієрей отець Роман (Чернієнко); Тетяна Станева, режисер фільму «Місце сили»; Христина Ніколова, вчитель болгарської мови, екскурсійний гід шкільного музею; Домна Койчева (Криничненська ЗОШ); активісти Тетяна Ковтун, Тетяна Дукова, Марін Балєв, Вікторія Афонічева; будівельники Кирило Янев і Михайло Чеботаренко.
“Я впевнений, що жителі Криничного із задоволенням візьмуть участь в будівництві такого важливого об’єкту. Це буде не просто робота, це буде свято – в ім’я минулого і майбутнього нашого села”, – заявив Степан Веліков.
Відзначимо, що фінансував придбання земельної ділянки для проекту за особисті кошти меценат Віктор Куртєв. Унікальний музей з’явиться поруч з молодшою школою – там, де знаходився старий будинок.