28 – 29 червня, рок-фестиваль «Дунайська Січ», який пройде в Ізмаїлі вже в шостий раз, заявить про себе в прямому і переносному сенсі дуже голосно. Адже рок-музика – це свобода, енергія і самовираження!

Саме ці поняття вкладають в назву фестивалю його організатори. Цей масштабний захід проводить громадська організація «Центр розвитку Бессарабії» за підтримки громадської спілки «Творче патріотичне об’єднання« Музичний Батальйон », Одеської обласної державної адміністрації, Міністерства молоді та спорту України та мерії Ізмаїла. Президент фестивалю – Віктор Куртєв.

Дводенний захід насправді є мультикультурним, і всі, хто в кінці червня відвідають святковий Ізмаїл, зможуть знайти на фестивалі щось цікаве для себе. Тим більше що концертна складова зазнала значних якісних змін. У цьому році «Дунайська Січ» використовує дві сцени – «Головну» на звичному місці біля пам’ятника морякам-дунайцям і «Набережну» на морвокзалі.

Родзинкою головної сцени стане День SYMPHO ROCK – спільні виступи повного складу Національного академічного оркестру народних інструментів України (Наоні) з декількома провідними рок-групами. Хедлайнером другого дня стане рок-група THE HARDKISS (подарунок від ГО «Центр розвитку Бессарабії»). Виступлять на цій сцені і гості з Білорусі та Болгарії.

У дусі багаторічних традицій історичного бекграунду регіону, фестивальну публіку чекають такі дійства, як хода по головному проспекту Ізмаїла зі 100-метровим прапором України, проект «Вишиванка – одяг вільних», художня виставка, велопробіг центральними вулицями міста, нічна дискотека в стилі 90-х , виставка техніки та озброєння, зустріч з творцями української історичної фентезі-стрічки «Чорний козак», квести для учасників Всеукраїнської підготовки «Джура-Прикордонник», бессарабські страви та вина.

Не забуде «Музичний Батальйон» в українському Придунав’ї і про своє основне призначення: підйомі бойового духу українського воїнства. Після закінчення заходу учасники фестивалю відправляться з концертами в військові гарнізони ВСУ – Болград, Рені, Кілії та Вилковому.

Фестиваль «Дунайська Січ-2019» має намір дати старт ще однієї амбіційної мети. В результаті об’єднання зусиль ГО «МУЗБАТ» та ГО «Центр розвитку Бессарабії» оргкомітет найстарішого в регіоні рок-фестивалю ініціює будівництво в Ізмаїлі на береговому схилі Дунаю сучасного, повністю енергонезалежного Літнього амфітеатру на 8000 місць. Реалізація цього перспективного кроку безумовно пожвавить фестивально-концертне життя Придунав’я.