Як уже повідомлялося, в листопаді було оголошено набір бажаючих взяти участь в III етнофестивалі «Бессарабія-Folk 2020», переможці якого представлять Україну на міжнародному конкурсі в Болгарії. Заявки подаються в одній з чотирьох номінацій: танцювальний колектив, вокальний колектив, соло і театральна постановка. Заповнити та надіслати анкету учасника можна в режимі онлайн за посиланням:https://forms.gle/ZwGdav25fPDfF2yL9.

Публікуємо положення про проведення III Міжнародного фольклорного фестивалю народної творчості «Бессарабія-Folk 2020», представлене заступником голови Центру розвитку Бессарабії по культурні проектам Тетяною Станева.

Фестиваль є найважливішою формою етнічної соціалізації і виступає доступним способом передачі народної культури, сприяє не тільки відродженню і збереженню культури етносу, а й консолідації суспільства, зміцненню дружби і взаєморозуміння між різними народами, важливим засобом формування етнічної толерантності.

Цілі і завдання фестивалю:

  • Виявлення кращих колективів Бессарабії, що спеціалізуються в фольклорі: народний танець, народна музика, вокал, театральне мистецтво, форми традицій і звичаїв.
  • Збереження культурної різноманітності Бессарабії, відродження національних звичаїв, традицій, ремесел.
  • Популяризація та відродження інтересу до народної творчості в Бессарабії.
  • Активізація творчої діяльності талановитої молоді.
  • Обмін творчими досягненнями і можливість встановлення тісних контактів між творчими колективами з різних населених пунктів.
  • Професійне вдосконалення художніх керівників творчих колективів.
  • Розвиток зеленого і фольклорного туризму в регіоні.

Умови участі у фестивалі:

У фестивалі беруть участь творчі колективи та окремі виконавці віком від 12 років з репертуаром фольклорного характеру.

Дата і місце проведення:

2 – 3 травня 2020 року, Городнє (Городнє, Чійшій) – одне з найстаріших болгарських сіл на півдні України, колиска душ, небайдужих до народного мистецтва, джерело народної творчості!

Регламент фестивалю.

Номінації: Народний вокал, солісти; народний вокал, колективи; хореографія – народний танець; оркестри народних інструментів; театральне мистецтво (народні традиції та звичаї).

Час виступу колективів: до 15 хв.

Нагородження. Учасники фестивалю отримують нагороди та призи за участь у фестивалі від організаторів. Гран-прі – поїздка на фолькфестиваль в Болгарію).

Підведення підсумків та оголошення переможців фестивалю відбудеться на другий день після його завершення.

Технічні вимоги:

Носії фонограм – флешка. Кожна звукозапис має надаватися на окремому носії із зазначенням твору, виконавця, тривалості звучання (заздалегідь надсилати на електронну пошту:gorodness@ukr.net). Не допускається виступ вокалістів під фонограму! Окремо буде працювати виставка і продаж робіт майстрів декоративно-прикладного мистецтва.

Програма фестивалю – перший день (2 травня 2020)

10:00 – Зустріч колективів, гостей фестивалю біля адміністративної будівлі з хлібом і сіллю.

12:00 – Відкриття фестивалю. Обряд «На прит».

12:30 – Відвідування зон активного відпочинку: свято, Свято-Петропавлівського храму; Городненський сільський історико-краєзнавчий музей; виставка-продаж народного мистецтва від майстрів; майстер-класи з приготування страв болгарської національної кухні; майстер-класи з декоративно-прикладного мистецтва; фотовиставки етнофотографов, фотозоні.

16:00 – Початок конкурсної програми.

19.00 – Концертна програма хедлайнерів першого дня фестивалю.

20:00 – Майстер-клас з народного танцю.

21:00 – Святковий народне хоро навколо багаття.

Програма фестивалю – другий день (3 травня 2020)

8:30 – 11:00 – Відвідування святкової служби в Свято-Петропавлівської церкви, хресний хід.

12:00 – Відкриття другого дня фестивалю.

12:30 – Відвідування зон активного відпочинку: свято, Свято-Петро-Павлівський храм; городненський сільський історико-краєзнавчий музей; виставка-продаж майстрів народного мистецтва; майстер-класи з приготування страв болгарської національної кухні; майстер-класи з декоративно-прикладного мистецтва; фотовиставки етнофотографов, фотозоні; катання на конях і ослах.

16:00 – Початок конкурсної програми.

19.00 – Концертна програма хедлайнерів другого дня фестивалю. 20:00 – Підведення підсумків, оголошення переможців за номінаціями.

20:30 – Шоу «нестинар» (обрядові танці на вугіллі).

21:00 – Святкове хоро навколо багаття.

Склад журі:

Тетяна Станева – фольклорист, керівник культурних проектів ГО «Центр розвитку Бессарабії», режисер документального фільму «Місце сили» (Україна);

Діміт’р Літки Стоєв – викладач по болгарським народним інструментам і вокалу в Болградської гімназії ім. Георгія Раковського (Україна);

Атанас Петров Шевкенов – професійний танцюрист, соліст фольклорного ансамблю «Пірін» з багаторічним стажем (Благоєвград, Болгарія);

Надія Неделчева – солістка Софійського державного ансамблю ім. Філіпа Кутєва (Болгарія);

Райна Манджукова, журналіст, ведуча програми «одягнене ле Бяло» болгарського телебачення «Скат» в Софії, голова ГО «Центр бессарабських болгар в Болгарії» (Болгарія);

Галина Дурмушлійска – Голос Добруджі, народна співачка Болгарії, творець ряду фольклорних музичних груп в Болгарії та Голландії (Болгарія);

Соня Йорданова Бекірска – викладач по болгарським народним танцям в Теоретичному ліцеї ім. Миколи Третякова в Гагаузської автономній республіці (Комрат, Гагаузія).