10 березня ізмаїльчан очікує інтригуюча подія – візит легенди бойових мистецтв і зірки Голлівуду Синтії Ротрок. Зустріч з американською гостею відбудеться в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті.

На 16.00 призначено прес-конференцію для всіх бажаючих. Після офіційного привітання знаменитості в спортивному залі вузу відбудеться закритий семінар, в якому приймуть участь спортсмени Ізмаїла, Болграда, Арциза, Кілії, Рені, що займаються різними видами бойових єдиноборств.

Це її перший візит до України. Зустрічі також заплановані на 8 березня в Южноукраїнську Миколаївської області та на 9 березня в Одесі.

Організатор семінару – президент Федерації сокарате України і Союзу фуллконтакт карате України Олег Шиляєв. Генеральним партнером заходу виступає громадська організація «Центр розвитку Бессарабії», засновник якої Віктор Куртєв і запросив відому кіноакторку та спортсменку.

Довідка. Синтія Ротрок (1957 р.н.) з 13 років займалася бойовими мистецтвами і стала п’ятикратною чемпіонкою американських турнірів з карате в категорії ката зі зброєю. Їй не було рівних на змаганнях по ката з широким двостороннім китайським мечем, шестом, китайським сталевим ланцюгом-хлистом, що складається з дев’яти частин, китайським металевим віялом, японською зброєю бугей.

У 1980-х роках Синтія Ротрок уклала контракт з кінокомпанією Golden Harvest, жила в Гонконзі та знімалася в фільмах, одночасно тренуючись в різних східних школах єдиноборств. Там вона стала першою іноземкою, що склала гідну конкуренцію майстрам бойових мистецтв Азії. Дівчина працювала пліч-о-пліч з Боло Йеном у фільмі «Кіготь тигра».

На батьківщину Синтія повернулася однією з найзнаменитіших актрис гонконгського кіно. У США Синтія Ротрок продовжила зніматися в бойовиках. З 1985 року і по теперішній час вона брала участь в зйомках більш ніж 50 фільмів в ролях різного плану.

Нині Синтія Ротрок викладає бойові мистецтва в студіях сфери кіноіндустрії в передмісті Лос-Анджелесу, володіє декількома спортивними клубами, коментує змагання з бойових єдиноборств.