Чушмелійці знову нагадали про себе в столиці своєї прабатьківщини! 29 вересня в рамках кінофестивалю SOFIA BITING DOCS відбувся показ фільму «Місце сили» уродженки Криничного, режисера Тетяни Станєвої. Це вже друга демонстрація кінострічки в Софії. Прем’єра документального фільму, що став візитною карткою бессарабських болгар, відбулася півроку тому, 29 березня, в кінотеатрі Люміер Лідл ». Її організаторами виступили ГО «Центр розвитку Бессарабії» і Центр бессарабських болгар в Болгарії.
Свої роботи на Sofia biting docs представили автори з Болгарії, Німеччини, Іспанії, Швейцарії, Аргентини, Індії, Франції, Словенії, Канади, Італії та України. В цілому до уваги глядачів було запропоновано 12 кінострічок. Тетяна Станева була єдиним режисером, який представляв нашу країну. В якості творця фільму вона вперше брала участь у подібному заході.
Крім Тетяни Станева в складі творчої групи фільму «Місце сили» в Софію приїхали оператор-постановник Ян Лелюк і перекладачка титрів Тетяна Доценко. Поїздку на кінофестиваль профінансував продюсерський партнер фільму – Центр розвитку Бессарабії.
За чотири дні до показу картини Тетяна Станева в Софії дала інтерв’ю телевізійним та радіоканалам. Вона розповіла про те, як народжувалася кінострічка, в яких кінозалах вже відбулася зустріч її фільму з глядачами, про майбутні демонстрації. Режисер також розповіла про свій новий проект, до реалізації якого приступила недавно.
Показ фільму «Місце сили» проходив в Софійському Будинку кіно. Картина черговий раз зібрала людей, шануючих традиції предків, які поважають коріння і культуру свого народу. У числі глядачів були ті, хто задля перегляду кінокартини приїхали з інших міст. Дехто прийшов на фільм вдруге». На показі також був присутній виходець з Бессарабії відомий болгарський актор Руслан Мъйнов.
У вступному слові режисер поділилася з глядачами, наскільки важливо сьогодні зберегти болгарські села, адже в самій Болгарії вони давно стали спустошуватись.
Фільм «Місце сили» був знятий в минулому році в селі Криничне Болградського району. Його персонажами стали самі мешканці села. Показати традиції чушмелійцев, їх ремесла, працьовитість і прагнення зберегти родове гніздо – ключові ідеї у задумі автора. Протягом двох годин глядач пережив безліч різних емоцій. На обличчях людей то з’являлися сльози, то розцвітали усмішки, часом в залі лунав сміх, – крім трагічних моментів, які розповідають про нелегкі долі селян, були показані і комічні епізоди.
До режисера під час її перебування в Софії зверталися керівники телеканалів з проханням дати згоду на показ фільму по телебаченню. Але, поки картина приймає участь у фестивалях, це неможливо. Однак уже проведені попередні переговори з українським посольством про сприяння в демонстрації на центральному БНТ. За словами Тетяни, дуже скоро фільм зможуть побачити всі громадяни Болгарії. Наступна станція фільму – Silvermarket на фестивалі Іхлава в Чехії.