Проект «Міжнародний фольклорний фестиваль народної творчості «BESSARABIYA FOLK» реалізується в рамках партнерської програми« Культура. Туризм. Регіони »Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму.

Посилення культурної та туристичної привабливості громад і генерація конкурентоспроможних культурних продуктів – такі цілі реалізує партнерська програма «Культура. Туризм. Регіони» Українського культурного фонду за підтримки програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (USAID КЕУ) і Державного агентства розвитку туризму.

У поточному році на конкурсну програму «Культура. Туризм. Регіони» були представлені 509 заявок, з них 134 – на лот «Локальний фестиваль». Проект «Міжнародний фольклорний фестиваль народної творчості «BESSARABIYA FOLK» громадської організації «Центр розвитку Бессарабії» набрав 439 балів і увійшов до числа переможців конкурсу.

В рамках проекту «BESSARABIYA FOLK» планується проведення ряду заходів, націлених на популяризацію національних культур і взаємозбагачення культурних традицій. Це сценічне відтворення автентичних народно-музичних творів, обрядів і свят, які, безсумнівно, мають зацікавити туристів і сприяти їх приїзду в південну Бессарабію.

Ключовими заходами проекту стануть дводенний фольклорний фестиваль в селі Городнє Болградського району, серія круглих столів і стратегічна сесія, під час проведення яких буде розроблено стратегію розвитку культури і туризму Болградського району.
Проведення в рамках проекту стратегічної сесії дозволить виявити пріоритетні напрямки розвитку культури, розвитку фестивального руху, може стати ефективним інструментом для підтримки зростання економічного та туристичного потенціалу Болградського району, зміцнення місцевих громад та створення привабливих культурно-туристичних маршрутів.

Особливістю фольклорного фестивалю «BESSARABIYA FOLK» є те, що він буде проводитися одночасно наживо і в онлайн форматі. На глядачів чекають народні танці, народна музика, вокал, театральне мистецтво, демонстрація традицій і звичаїв, дефіле в національних костюмах, майстер-класи майстрів декоративно-прикладного мистецтва, спортивні змагання та інші цікаві, а головне, самобутні розваги, які для них готують організатори фестивалю . Гурмани зможуть насолодитися процесом приготування і дегустацією найсмачніших національних страв. Все це буде відбуватися наживо, під відкритим небом. А для тих, хто не зможе відвідати фольклорний фестиваль, передбачений варіант онлайн програми.

Відзначимо, що це вже четвертий фестиваль «BESSARABIYA FOLK», який «Центр розвитку Бессарабії» проводить в Болградському районі. У минулому році через карантинних обмежень організаторам довелося зупинитися на онлайн-версії заходи.

Учасниками фестивалю стануть представники культурних закладів з різних куточків української Бессарабії – сіл Болградського, Ізмаїльського та Білгород-Дністровського районів Одеської області. Крім того, на «BESSARABIYA FOLK» чекають гостей з Молдови, Румунії та Болгарії.

Організатори «BESSARABIYA FOLK» запрошують жителів Бессарабії і всієї України взяти участь у наймасштабнішому фольклорному фестивалі регіону 11-12 вересня в селі Городнє Болградського району.

Проект буде реалізований Громадською організацією «Центр розвитку Бессарабії» в партнерстві з Огородненскім сільською радою.