29 вересня мешканці села Острівне Арцизького району, а також сусіди та гості відсвяткували 201 річницю з дня заснування. Центр розвитку Бессарабії підтримав традиції і звичаї бессарабського села і приготував подарунок для його мешканців/жителів.

За традицією відкрили захід спортивні поєдинки з шашок, шахів, футболу, армрестлінгу, вільної боротьби та гирьового спорту. Проведення традиційної святкової лотереї стало невід’ємною частиною святкування.

Культурна та розважальна програма була цікавою як дорослим, так і потішила зовсім юних гостей. Їм випала нагода розважитися на атракціонах, а молоді – зіграти в народну болгарську гру «Чилік». Народне гуляння пройшло дуже весело і насичено. Всі односільчани об’єдналися в одну велику родину і відпочивали душею!

Вечірня концертна програма виділялася колоритом і різноманітністю. Запрошені колективи із сіл Городнє (Болградський район), Делень, Холмське (Арцизький район), а також місцеві таланти виконували народні композиції та танцювальні композиції. На концертну програму до Дня села були запрошені спеціальні гості – ансамбль «Български веселие» з Болгарії, танцювальний колектив «Твърдишка Младост» із Молдови.

Подарунком від Центру розвитку Бессарабії для Острівного став виступ запального і неймовірно талановитого фолк-гурту «ФаДієз». Всі жителі закружляли в народних танцях під енергійну і веселу музику і дружно танцювали традиційне народне хоро!

Святковий салют став яскравим завершенням свята!