З 26 по 28 квітня відбулася п’ята поїздка талановитих дітей Бессарабії до Києва. На екскурсію до столиці було відібрано 50 хлопців та дівчат з Арцизького, Болградського, Тарутинського, Саратського районів, а також міста Ізмаїл та Болградського інтернату. У поїздку вирушили переможці обласних та Всеукраїнських олімпіад, діти-переможці Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт Малої Академії Наук (МАН), а також юні переможці різноманітних творчих конкурсів.

Ми з нетерпінням чекали всіх дітей, і заздалегідь підготували нову, цікаву і дуже насичену програму. Але, тим не менш, деякі традиції ми не змінювали.

Уже вп’яте наша подорож починається з місця в Києві, яке “кипить” інноваціями та новими технологіями – Unit-City. Почали ми її з Unit-Factory, унікального освітнього центру в Києві, якому немає аналогів в Україні. За традицією, екскурсовод розповіла про навчання в цьому центрі, правила вступу та відбору. Програма продовжилася в лабораторії 3D друку, де всі зацікавлено розглядали різні 3D моделі і намагалися хоч одним оком побачити робочі місця фахівців лабораторії. На виході з 3D зони нас чекав головний партнер Unit City – Дмитро Єрьомін. На лекції він розповів безліч цікавої інформації з прикладами, акцентуючи увагу на формуванні нашого майбутнього, а також на оцифруванні зовнішнього світу.

На наступний день наша зустріч почалася біля головного входу в будівлю Верховної Ради України, де відкриваються дивовижні краєвиди на весняний Київ. Тому, не втрачаючи ні хвилини, хлопці та дівчата вирушили споглядати красу міста-каштанів. Коли ми повернулися до будівлі Верховної Ради, там нас вже чекала екскурсовод. Свою розповідь вона почала з історії цієї старовинної будівлі, з незвичайною архітектурою. На першому поверсі ми побачили урочисті сходи з парадними коллуарами-фойє, прикрашеними мармуровими колонами, а на другому поверсі – відому 12-метрову картину “Державотворення”. Але чим далі, тим цікавіше! У юних гостей з’явилася унікальна можливість поспілкуватися з народним депутатом України – Антоном Юрійовичем Геращенко, який є відомим українським політичним діячем. Він розповів багато цікавої і корисної  інформації, не тільки з політичної точки зору, а й соціальної! Слухачі задавали багато різних питань, на які політик відповідав конструктивно і широко. Саме тому розмова вийшла дуже пізнавальною і легкою!

Другий екскурсійний день був дуже теплим і сонячним, тому ми змогли прогулятися в самому серці столиці – на Майдані Незалежності, а також Софіївській площі, покататися на фунікулері, розглянути красу Морського вокзалу. Саме там нас чекав теплохід, який відправив нашу команду в двогодинну подорож по Дніпру. Як тільки у мандрівників трохи вщухли емоції від такого насиченого дня, як нова гора позитиву і радості приїхала до нас у вигляді двох яскравих і величезних PartyBass. Хлопці та дівчата з величезним задоволенням один за іншим занурювалися, і зі світлої і тихої вулиці потрапляли прямо на диско паті. Всіх переповнювали емоції, хлопці танцювали, підспівуючи свої улюблені пісні, і випускали всю свою енергію.

Два дуже насичених, яскравих і незабутніх дні ми провели в столиці, а на третій вирушили в чудове місце – Музей національної культури і побуту, який в народі називають музей Пирогово. Автобус привіз всіх на місце з самого ранку, щоб за один екскурсійний день ми встигли пройтися по всім найцікавішим куточкам України, побачити буквально зсередини життя українського народу в XVII-XX століттях, познайомитися з предметами побуту звичайного будинку українця. Екскурсовод проводив нас по території музею, розповідаючи його унікальну історію, а ми слухали і з захопленням розглядали укриті зеленню, старовинні місця.

Фестиваль гуцульської культури «Гражда fest» в Пирогово – наша фінальна мета. Запальні ритми гуцульської музики, природні стихії, і пронизливий звук голосу трембіт, виставка-ярмарок з традиційними виробами з дерева, кераміки і тканини – все це допомогло нам повністю зануритися в світ гуцульської культури, і побувати в Карпатах, не виїжджаючи з Києва.

Команда ЦРБ докладає всіх зусиль, щоб поїздки були корисними, незабутніми і в той же час, веселими!