Традиційно свято Трифон Зарезан жителі Ізмаїльського району відзначили урочисто і за народними звичаями колоритно.

У цьому році на базі Будинку культури села Кам’янка для жителів міста Ізмаїла і сіл Ізмаїльського району протягом дня було організовано святкову виставу. З огляду на те, що це свято присвячене культурі вина, виноробства, виноградарства, святкування почалося з обрізки виноградної лози і освячення майбутнього хорошого врожаю. Гостей привітав сільський голова Кам’янки Іван Лефтеров, який наголосив на важливості збереження традицій пращурів і спільний розвиток багатонаціональних громад.

Дванадцять творчих колективів сіл Баннівка, Каланчак, Кам’янка, Кирнички, Лощинівка яскраво представили самобутню культуру Бессарабії. Після святкового концерту за результатами роботи професійного журі були нагороджені 9 кращих виноробів півдня української Бессарабії дипломами та грошовими преміями від громадської організації «Центр розвитку Бессарабії». Потім традиційно всіх гостей запросили до фестивального столу скуштувати смачні страви: курбан, вуха, солодощі і, звичайно ж – десятки сортів якісних вин. Один з улюблених болгарських свят відзначився в цьому році масовістю – в народних гуляннях взяли участь понад 400 осіб.

В якості почесного гостя обрядове свято відвідав і ректор Ізмаїльського державного гуманітарного університету професор Ярослав Кічук, який звернувся до присутніх з вітальним словом: «Найголовніше багатство української Бессарабії – це люди праці, які перетворили пустинний буджакський степ в родючий і процвітаючий край».

Свято було проведено за підтримки відомого мецената Віктора Куртева і громадської організації «Центр розвитку Бессарабії».

Джерело : Bessarabiainform