Третя успішно реалізована поїздка талановитих дітей Бессарабії до Києва була здійснена з 21 по 24 вересня 2017 року. За сприяння Ізмаїльського державного гуманітарного університету в рамках конкурсної комісії було відібрано 70 обдарованих дітей з Ізмаїльського, Арцизького, Болградського, Білгород-Дністровського, Саратського, Татарбунарського, Тарутинського районів для екскурсійної поїздки в столицю.

В першу чергу група дітей відвідала інноваційний технологічний парк Unit-City.

Unit-Factory – це унікальний освітній центр в Києві, якому немає аналогів в Україні. Це не звичайний університет. Тут немає викладачів, уроків, лекцій і графіків. Даний центр працює за франшизою французької “Школи №42”. Саме тому навчання починається з нуля. Сюди можна прийти вчитися навіть якщо ви ніколи не сиділи за комп’ютером, адже тут головне – мотивація. Родзинкою екскурсії стала лекція від Дмитра Єрьоміна та відвідування двох діючих лабораторій.

У першій хлопці познайомилися з розробниками “віртуальної реальності”, і за допомогою 3D окулярів змогли прогулятися всередині зруйнованого четвертого реактора Чорнобильської атомної електростанції. Тоді ж була здійснена 45 хвилинна екскурсія у Верховній Раді України. Юні відвідувачі побачили знамениту восьмиметрову картину «Державотворення», намальовану до 10-річчя незалежності України. Синьо-жовтий прапор, який зберігається в скляному кубі у головних сходів ще з 1991 року, також вразив відвідувачів. Відпочивши після важкої і насиченої п’ятниці, з новими силами, хлопці та дівчата були готові продовжувати свою подорож. Новою метою була поїздка в найбільший природний комплекс “Межигір’я”, який славиться своєю красою, унікальністю і, звичайно ж, історією.

Ми віримо, що кожна екскурсія залишила тільки приємні спогади для дітей.