25 квітня в Чорнобилі відбувся масштабний перформанс “Чорнобиль: RE: start”, який був приурочений річниці найбільшої техногенної катастрофи у світі – аварії на Чорнобильській АЕС, яка змусила людство засвоїти цей трагічний урок і дала потужний поштовх розробки відновлюваної енергії.

Ініціатором проекту виступила Амбассадор відновлюваної енергії в світі Руслана Лижичко разом з Генеральним директором ГК “Метрополія” і засновником ГО “Центр розвитку Бессарабії” Віктором Куртєвим.

“Я є засновником громадської організації “Центр розвитку Бессарабії “. Ви запитаєте: “При чому тут Бессарабія?”. Бессарабія – це така невелика частина Південної України, де немає “класичної” електростанції: не тільки атомної, але й на викопному паливі. Вся енергія – сонячна. Бессарабія сьогодні це вже не 100% відновлюваної енергії, а 200%! Це маленький приклад того, як може і повинно бути по всій Україні. І тому ми тут”, – з такими словами виступив співорганізатор заходу Віктор Куртєв.

До акції приєдналися активісти в сфері енергетики в Україні: Андрій Конеченков (Українська вітроенергетична асоціація), Олександр Репкін (Українська Воднева Рада), Олена Колтик та Ірина Крим (Українська асоціація відновлюваної енергетики), Іван Гайдуцький (Інститут глобальних трансформацій), Юрій Шафаренко (Державне агентство енергоефективності та енергозбереження України), Галина Шмідт (ТОВ “Віндкрафт Каланчак”), Євген Михальченко (ГО “Офіс Амбассадора відновлюваної Енергетики”).

До акції приєднався спеціально запрошений гість з Німеччини Стефан Гзенгер (Член виконавчому комітету платформи Global 100% RE і генеральний секретар Світової вітроенергетичної асоціації (Бонн), які висловили свою підтримку Україні і спільно з Русланою вручили учасникам ініціативи свідоцтва засновника GLOBAL 100% RE UKRAINE.

“Чорнобиль: RE: start” – це погляд на трагічну сторінку не тільки історії України, а й усього світу, наслідки якої повинні стати мотивацією в розвитку відновлюваної енергії.

В знак вдячної пам’яті про загиблих, учасники від імені всього народу поклали квіти до меморіалу Зірка Полин, супроводивши ритуал хвилиною мовчання.

Арт-перформанс “Чорнобиль RE: start” став одним з перших кроків до реалізації нового дворічного проекту “Sunrise of Renewable Energy”, метою якого є впровадження відновлюваної енергетики в Україні. Його продовження буде відображене в наступних заходах громадського об’єднання Global 100% RE Ukraine.