Громадська організація Центр розвитку Бессарабії підтримала Всеукраїнську науково-практичну конференцію “Україна-Греція: історичні рефлексії”.

Організаторами конференції виступили Ізмаїльський державний гуманітарний університет та Ізмаїльська Рада краєзнавців. Захід відбувся 15 березня 2019 року.

Серед 60 учасників конференції були представники вищих навчальних закладів з України, державних архівів, музеїв. Також були присутні Генеральний консул Грецької Республіки в Одесі та гості з Румунії та Молдови.

Важливість проведення таких заходів відмітив ректор ІДГУ, доктор педагогічних наук Ярослав Валерійович Кічук. Його слова доповнили Генеральний консул Грецької Республіки в Одесі Ліберопулос Алексіос-Маріос, заступник члена Ізмаїльської міської ради Баткілін Сергій Львович, директор грецького фонду культури в Одесі Парадісопулос Софроніс Іліас, член правління грецького товариства “Еллада” в місті Ізмаїл Іванова Євгенія Василівна.

На пленарному засідання відбулась презентація книги “Документи та матеріали історії греків Південної Бессарабії”. Книга відкриває серію видань “Історико-культурний спадок Південної Бессарабії”. Перший том присвячено грецькому етнічному товариству на землях Бессарабського краю Періоду 1811-1977рр.

Протягом конференції присутні прослухали та обговорили близько 50 доповідей присвячених проблемам Україно-грецьких відносин на різних етапах історії, збереження грецького культурного спадку в Україні, діяльності грецьких національно-культурних товариств. Крім професорів та викладачів на конференції з досягненнями у вивченні грецького культурно-історичного спадку виступили студенти ІДГУ