В грудні відбудеться прем’єра фільму «Місце сили» про село Криничне в трьох населених пунктах України.

Сюжет фільму «Місце сили» демонструє всю унікальність криничанців через конфлікт старого та нового, традицій і сучасності, майбутнього та минулого. Фільм спонукає на роздуми про те, хто ми є! Цуратись нам своїх коренів чи пишатись ними!

«Сценарій фільму побудований на розповідях мешканців села Криничне про історію села, культурний спадок, про фольклор болгар, який його уроженці бережуть все більше 200 років». В картині продемонстровано конфлікт між сучасним і прогресивним життям, орієнтованим на майбутнє, та традиціями, фундаменталізмом мешканців села Криничне, які і послужили інструментом своєї унікальності. Проблема важливості відновлення та збереження пам’яті, звичаїв і самосвідомості, яка закладена автором, зачіпає всі народи, терплячі поразку в нерівній боротьбі з глобалізацією. Місце сили, таким чином – це рідна земля, куди глибоко проникають твої корені, де Батьківщина, де зберігається пам’ять про те, хто ти є!», – автор фільму Тетяна Станєва.

Дебютна прем’єра документального фільму відбудеться в столиці, пізніше команда презентує фільм в Одесі, та в завершення показ пройде в селі Криничне. Глядачі зможуть сповна перейнятися історією бессарабських болгар в Україні. Етновиставка криничанки Тетяни Янчєвої і фотовиставка кадрів фільму Олександра Барона стануть яскравою та колоритною фотозоною для всіх бажаючих. Глядачі матимуть змогу почастуватись національними стравами, адже кухня буде виключно болгарська. І це ще не все! Наші запальні друзі-одесити Фа-Дієз та чуттєва та неймовірно талановита Марія Чанєва виступатимуть на презентації фільму в Concert Hall Odessa.

9 грудня. Київ, Будинок Кіно (вул. Саксаганського 6)

Реєстрація:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfIzTBOEMOiw7HNl0q3GL8kp_U79XE0rEVHPrPtG7TM_S9-CA/viewform

14 грудня. Одесса, Concert Hall Odessa (вул. Гагарінське Плато 5)

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdsfXvpG0We9cu_K0BpkAXVRM5l5ZQ3OkMhH7C3l8rpcs7x1A/viewform

15 грудня. Криничне, Будинок Культури.

Початок 18.00.