У суботу, 21 вересня, село Криничне відзначило 206-ту річницю від дня заснування. Як зазначив у своїй вітальній промові голова сільської ради Степан Веліков, Криничне, мабуть, є селом з найрозвиненішою інфраструктурою в Болградському районі. Тут практично немає проблем з дорогами, будуються тротуари, стабільно працюють і платять податки підприємства.

Село славиться працьовитими і талановитими людьми. Про це говорить той факт, що криничненці на 90% забезпечують Україну арпаджиком (цибулею-сіянець), в селі проводяться щорічні конкурси на кращу вулицю і прибудинкову територію.

У минулому році Криничне зайняло перше місце в районі і третє в області по благоустрою. Цього року криничненці відстоюють звання самого облаштованого села Одеської області.

Тут живуть люди, які свято шанують традиції своїх предків. У 2018 році за ініціативою та при фінансуванні громадською організацією «Центр розвитку Бессарабії» був знятий документальний фільм «Місце сили» (режисер Тетяна Станева). Це фільм про історію та традиції села, про його людей. Вже скоро, в кінці вересня, фільм візьме участь в міжнародному фестивалі документальних фільмів в Болгарії. А вчора під час святкування було відкрито меморіальну дошку на честь Харлампа Мітанова – уродженця Криничного, громадсько-політичного діяча початку ХХ століття.

Не тільки традиціями і трудовими звершеннями відомо Криничне. Вокальні та хореографічні колективи села є лауреатами та переможцями всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Дивно, що танцюють і співають не тільки діти, а й дорослі. Незважаючи на важку роботу в полі, на роботі і вдома, вони знаходять час на репетиції і поїздки. А в якому ще селі ви побачите церковний хор з 70 осіб, 40 з яких діти? Про успіхи криничанців та вихідців з села можна говорити нескінченно, але повернемося до урочистостей. Традиційно свято розпочалося зі спортивних змагань – з шашок та шахів, волейболу, баскетболу, армреслінгу, футболу та боротьби. Переможців нагородили грошовими призами, а борців, по бессарабскій традиції, ще й баранчиками.

Далі криничанців та гостей села порадувала концертна програма за участю народного оркестру «Чушмелій», вокального ансамблю «Карамельки», «Чешмелійская зв’нчета», ансамблю танцю «Струмочок», народних ансамблів болгарської музики і танців «Криничанка» і «Чійшій», народного ансамблю танцю «Ізворче», ансамблів танцю «Б’лгарскі с’рдца», «Натхнення» та інших. Мешканців Криничного приїхали привітати гості з Арциза, Болграда, сіл Кальчева і Городнє.

Центр розвитку Бессарабії подарував селу виступ оркестру народних інструментів «Фа-дієз» з Одеси. Свято продовжилося масовим народним хоро під болгарські народні пісні.

На закінчення святкової програми односельчан привітав Віктор Куртєв. Він зазначив, що Центр розвитку Бессарабії і надалі підтримуватиме інфраструктурні проекти села, розвиток талановитих і обдарованих дітей, спортсменів. Плани на найближчий час – будівництво етнографічного музею, початок якому покладено цього літа організацією масового чамура, і благоустрій стадіону.

А після жителів Криничного і їх гостей чекав розкішний феєрверк і дискотека в стилі 80-х до ранку.