Зустріч з прекрасним в сільському будинку культури

За п’ятдесятирічну історію на сцені Палацу культури села Кубей Болградського району виступало чимало артистів з усіх кінців нашої, колись неосяжної, країни. Але такого концерту, як той, що відбувся 4 листопада, в Кубеї не було ніколи. В цьому великому селі вперше відбувся концерт симфонічної музики. І стало це можливим завдяки підтримці громадської організації «Центр Розвитку Бессарабії».

Перед мешканцями Кубею, а також гостями, що приїхали заради такої події з найближчих сіл, районного центру і, навіть, Молдови, виступив один з кращих музичних колективів України, відомий далеко за її межами – Національний одеський філармонічний оркестр, художнім керівником і головним диригентом якого є народний артист Україна Хобарт Ерл. Цього разу за диригентським пультом стояв заслужений артист України Ігор Шаврук.

У програму концерту були включені популярні твори Брамса, Дворжака, Чайковського, Скорика, Хачатуряна, Шостаковича. В залі для глядачів також прозвучали відомі арії і народні пісні у виконанні солістки Одеського національного академічного театру опери та балету Наталії Павленко і соліста Одеської обласної філармонії та Одеського академічного театру музичної комедії ім. М. Водяного Віктора Мельника.

В залі зібралися глядачі різного віку і публіка була в захваті від виконавської майстерності віртуозів – зал то завмирав, щоб не попустити жодного звуку, то вибухав бурею оплесків із закінченням чергового твору.

Після концерту директор сільського будинку культури Домнікія Корчмар, звертаючись до артистів зі словами подяки, сказала, що виступ симфонічного оркестру дав можливість кубейцям зустрітися з живою класикою. Її слова потонули в оваціях і криках «Браво!», якими вкотре вибухнув зал.

Ми попросили глядачів поділитися своїми враженнями від побаченого і почутого.

Микола Куємжі, керівник духового оркестру: «У нас вперше виступив симфонічний оркестр. Ми почули те, на що сподівалися – прекрасні твори у виконанні кращих музикантів».

Світлана Бааджи, учасниця народного хорового колективу «Кетчіца пестра» Кубейського БК: «Ми отримали величезне задоволення, доторкнулися до високого мистецтва. Для нас сьогоднішній концерт став своєрідним еталоном майстерності».

Для Світлани та її колективу, які часто виступають і в рідному ДК, і на інших сценічних майданчиках, концерт, що пройшов, став незабутнім подарунком. І хоча репертуар «Кетчіца пестра» складається з народних творів, вони також високо тримають марку колективу і, як і їх колеги з Одеси, не дозволяють на сцені фальші.

Пантелей Бальжик, автор поетичних збірок: «Я не фахівець в музиці, але звуки класики мене заворожують, а тим більше, коли це живий концерт симфонічного колективу. Сьогодні, завдяки цим талановитим музикантам, я ніби побував в іншому світі. Це було прекрасно і незабутньо».

Валентина Нєнкова, директор Болградської дитячої музичної школи: «Ми скористалися цією чудовою нагодою, найняли автобус і приїхали в Кубей з Болграда всім педагогічним і учнівським колективом. І це було того варте. Враження незабутні. На сцені дійсно були професіонали високого рівня. І добре, що концерт відбувся в Кубеї. Ви бачите – повний зал, люди скучили за справжнім високим мистецтвом».

І дійсно, одеські музиканти підкорили зал. Реакція глядачів наочно показала, що людям в глибинці, більшість з яких не мають можливості побувати на подібних концертах в обласній філармонії чи театрі опери та балету, не вистачає подібних зустрічей з прекрасним. Треба додати, що для глядачів вхід був безкоштовним.

Своїми враженнями поділився і заслужений артист України Ігор Шаврук: «Ми дуже задоволені минулим концертом. У залі зібралася чудова публіка, нас радісно приймали. Та й сам зал приємно здивував своєю акустикою. Від імені всього колективу я хотів би подякувати організаторам і публіці за таку любов до класичної музики. Думаю, що це дуже хороша ініціатива, яку, як ви бачили, підтримали та схвалили люди, які прийшли на концерт. І ми були б не проти, щоб такі виїзні концерти стали не виключенням, а правилом».

Підсумки чудового музичного вечора підвів сільський голова Кубею, який виступив ініціатором проведення концерту.

Петро Кисса, сільський голова Кубею: «Те, що на нашій сцені виступив Національний одеський філармонічний оркестр – це велика честь для Кубею, Визначна подія, яка увійде в культурну історію села …

Концертну програму люди сприйняли душевно. Зал був повний, публіка в захваті, глядачі дарували музикантам гучні оплески і квіти …

І, звичайно ж, ми безмежно вдячні керівникам громадської організації «Центр Розвитку Бессарабії» за те, що їх фінансова допомога дозволила зробити це свято реальністю.

Сергій Юрін, Болград