Центр розвитку Бессарабії підтримав першу міжнародну археологічну експедицію. Вона відбулася в рамках співпраці ІДГУ з Університетом “Нижній Дунай” (м Галац, Румунія), Кишинівським державним педагогічним університетом імені І. Крянге (Молдова) і Одеським археологічним музеєм.

Археологічні експедиції зароджують інтерес до своєї професії у студентів історичного факультету, а також демонструють на практиці всю тонкість і унікальність цієї справи. Експедиції і розкопки допомагають молоді не тільки взяти участь в науково-дослідній діяльності та отримати колосальний досвід, а ще й об’єднати молоде перспективне покоління однодумців.

У студентів ІДГУ вже втретє з’явилася можливість досліджувати унікальний археологічний комплекс Картал на Нижньому Дунаї. Він розташований на “Кам’яній горі”, яку з трьох боків омивають води Дунаю, озера Картал, Кагул. Студентська практика відбулася під керівництвом Михайлова Олександра. Експедиція студентів ІДГУ в Ренійському районі, а саме селі Орлівка, виявила сліди неукріпленого поселення, групу курганів і грунтовий могильник.

Дослідження проходили не тільки на території України, а й в Молдові і Румунії. Під чуйним керівництвом Івана Татаринова та Ірини Долгоненко розкопки проводилися на історичних землях Румунії, а саме в фортеці на території Доруджі. В ході дослідницьких робіт були виявлені сліди палеоліту, неоліту, а також римського, римсько-візайнтійского і інших періодів. На території Республіки Молдови, делегація ознайомилася з заповідником Старий Орхей, що складається з безлічі скелястих ущелин. Експедиція ІДГУ взяла участь в дослідженні залишків недавно виявленої оборонної стіни гетської фортеці.

Центр розвитку Бессарабії активно підтримує наукові та дослідницькі проекти і перспективну талановиту молодь! За підтримки ЦРБ з 23-26 серпня в ІДГУ відбудеться міжнародна науково-практична конференція “Народи і культури Нижнього Дунаю в давнину” за результатами експедиції.