З 13 по 17 січня цього року Генеральний секретар Асоціації європейських прикордонних регіонів Мартін Гільермо Рамірес відвідав Україну (Київ, Одеса, Ізмаїл) з метою обговорення з представниками Кабінету міністрів, Верховної Ради, Одеської облради ряду питань розвитку транскордонного співробітництва між Україною та Європейським Союзом , а також теми проведення Асамблеї українських прикордонних регіонів та єврорегіонів в 2020 році в Єврорегіоні “Нижній Дунай”.

Даний візит відбувся з ініціативи Інформаційного центру Асоціації європейських прикордонних регіонів при Харківському національному економічному університеті ім. С. Кузнеця (ХНЕУ) (керівник Едуард Сиромолотов) і громадської організації “Центр розвитку Бессарабії” в особі його співзасновника та мецената Віктора Куртєва. Програма поїздки включає в себе ряд офіційних зустрічей як з представниками державної влади та органів місцевого самоврядування, так і з лідерами громадських організацій і транскордонних об’єднань.

У перший день свого візиту Мартіна Гільєрмо Раміреса в складі делегації також прибула експерт АЄПР з питань просторового розвитку і стратегічних змін Кайтріона Мулан, яка зустрілися з першим заступником міністра розвитку громад і територій України Дмитром Живицьким.

В ході бесіди Генсек АЄПР повідомив, що поточний період субсидування європейських грантових програм підходить до завершення, а наступний почнеться через рік і триватиме до 2027 року. Рамірес пояснив, що у нього є намір підтримати інтереси України при плануванні бюджету програм. Зустріч з Дмитром Живицьким тривала майже годину; за цей час сторони висловили свої побажання, поділилися новою корисною інформацією і на завершення висловили надію на реальну і плідну співпрацю, яка буде цікавою і вигідною всім сторонам.

Наступна зустріч європейського діяча відбулася в кабінеті голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрія Клочко, якому члени делегації озвучили свої плани і бачення з питань партнерства з європейськими транскордонними регіонами. В ході спілкування сторони прийшли до абсолютного взаєморозуміння і заручилися підтримкою представника парламентського комітету. Була досягнута домовленість про те, що ініціатори взаємодії в особі Центру розвитку Бессарабії і Інформаційного центру Асоціації європейських прикордонних регіонів при ХНЕУ підготують конкретні пропозиції для їх розгляду Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудівництва, та у разі позитивного результату представники парламенту обіцяють реальну підтримку.

Віктор Куртєв, який в кінці жовтня минулого року виступив ініціатором і основним організатором поїздки до Асамблеї українських прикордонних регіонів та єврорегіонів в Дрездені (Німеччина), де особисто зустрівся з Генеральним секретарем АЄПР і домовився про подальшу взаємодію, пояснив свою участь в даному питанні:

“Географічно ми є частиною Єврорегіону “Нижній Дунай”, який офіційно існує вже 20 років, але, на жаль, більш-менш відчутні рухи стали помітні для української сторони лише в останній календарний рік. В кінці жовтня ми зустрілися з керівництвом Асоціації європейських транскордонних регіонів і провели презентацію, в якій розповіли про можливості України і Бессарабії. У нас є воля, і є ресурси, і тому в тему розвитку єврорегіону “Нижній Дунай” ми хочемо вдихнути нове життя.