16 березня в селі Кубей Болградського району відбувся міжнародний турнір з шахів та шашок. Він був присвячений сорокаріччю шахово-шашкового клубу «Темп». Баталії між поціновучами цих інтелектуальних ігор організували Кубейська сільська рада і працівники Палацу культури за підтримки громадської організації «Центр розвитку Бессарабії».

Клуб первинно був шаховим гуртком, створеним в 1961 році вчителем хімії та фізики місцевої школи Василем Івановичем Буюклі. До слова, ветеран шахів і учні його учнів досі борються на картатій дошці. Ну, а юридичний статус клуб отримав в січні 1979 року з «благословення» Лідії Скоблікової – знаменитої на весь світ ковзанярки і впливового спортивного менеджера; після чого директор об’єднання шахово-шашкових клубів Одеської області Едуард Пейхель своїм наказом призначив вчителя математики Василя Пилиповича Бааджи завідувачем, а тренерами – викладачами за сумісництвом – Миколу Дойчева, Андрія Кару і Миколу Мансарлійского.

Протягом багатьох років вихованці клубу неодноразово ставали чемпіонами району і області. Вони і сьогодні тішать односельців своїми успіхами на змаганнях в Одесі, Києві Миколаєві, Португалії, США, в інших країнах і містах.

Нині в шахово-шашковому клубі «Темп» займаються близько 70 осіб, з них 40 – наші майбутні чемпіони – школярі. Вихованці клубу часто виїжджають на товариські зустрічі в Ізмаїл, Кирнички, Тараклії (Молдавія), а також приймають суперників “вдома”.

На 40-річний ювілей клубу приїхало близько 60 чоловік з Болградського району, Ізмаїла і Чадир-Лунгі (Молдавія). Змагання пройшли в товариській обстановці, але разом з тим в безкомпромісній спортивній боротьбі.

Отже, з шашок перше місце посіла команда господарів турніру, на другому місці – шашкісти з села Калчева, на третьому опинилися гравці з села Криничне. У шахах місця розподілилися наступним чином: 1 місце у команди Криничного, другими стали кубейці, третє місце у команди Ізмаїла. Переможці нагороджені медалями, грамотами, кубками та грошовими призами, а всі учасники – грамотами.