З 4 по 6 квітня в Кам’янці Ізмаїльського району пройшов 11-й міжнародний турнір з вільної боротьби пам’яті Миколи Миндру. Близько 180 учасників з п’яти країн боролися за першість у кожній з 11 вагових категорій. За підсумками поєдинків 7 з 11 золотих медалей залишилися в селі – їх завоювали кам’янські борці.

Турнір пам’яті Миколи Миндру в якості відбіркового передував всеукраїнському чемпіонату, який відбудеться 16-19 квітня в Донецьку. Республіканський, в свою чергу, передуватиме чемпіонату Європи та світу. Його учасниками стали спортсмени двох вікових груп – кадети (2002-2003 р.н.) та молодші юнаки (2005-2007 р.н.). Приїхали борці з Болгарії (3 команди), Румунії (1 команда), Білорусії (1 команда), Молдавії (7 команд). Нашу країну представляли хлопці із Запоріжжя, Миколаєва та Одеської області (Білгород-Дністровський, Саратський, Арцизький, Болградський, Татарбунарський, Тарутинський і Ізмаїльський райони).

До складу кам’янської команди увійшли 23 вихованця місцевої спортивної школи, вони були представлені практично у всіх вагових категоріях.

Ініціатором проведення турніру традиційно виступило сільське керівництво на чолі з Іваном Лефтеровим. Спонсорами змагання стали сільська рада, СКП “Прогрес” і громадська організація “Центр розвитку Бессарабії”. Гостей (понад 200 осіб) розміщували в Палаці спорту.

Перед початком поєдинків голова сільради Іван Лефтеров, депутат Верховної Ради Олександр Урбанський, депутат Одеської облради Вадим Шкарівська, співзасновник ГО «ЦРБ» Віктор Куртєв, заступник голови Ізмаїльської РДА Петро Хаджіков, старший тренер з вільної боротьби Кам’янської спортивної школи, майстер спорту СРСР, заслужений тренер України Георгій Ябанжі побажали юним борцям продемонструвати волю до перемоги. При цьому Віктор Куртєв підкреслив: «Є олімпійський принцип: головне не перемога, а участь. Я все ж вважаю, що в житті перемога має значення, і бажання перемагати також має значення. Сьогодні не всі зможуть перемогти, але все повинні цього бажати».

Іван Лефтеров зазначив, що міжнародний турнір пам’яті Миколи Миндру переслідує дві мети: по-перше, це – можливість вшанувати ім’я великого земляка, який залишив після себе вдячний слід в людських серцях, і по-друге  – популяризація бессарабського національного виду спорту і здорового способу життя в цілому.

Змагання на борцівському рингу, включаючи фінальні, тривали два дні. За результатами поєдинків судді визначили переможців. Чемпіонами 11-го міжнародного турніру пам’яті Миколи Миндру стали Веліксар Максим (вагова категорія 32 кг, Кам’янка), Терзі Микола (35 кг, Кам’янка), Іван Стаматов (38 кг, Кам’янка), Богдан Устич (41 кг, Кам’янка), Денис Наїн (44 кг, Димитровград, Болгарія), Іван Терзі (48 кг, Кам’янка), Іон Бодешьяну (51 кг, Кишинів, Молдова), Геннадій Каранікола (55 кг, Кам’янка), Віктор Ташогло (60 кг, Кам’янка), Іон Марку ( 65 кг, Ниспорени, Молдавія), Микола Нейчев (71 кг, Димитровград, Болгарія).

Призерам змагань були вручені медалі та грамоти. Подяками відзначені і судді турніру.