11-12 вересня 2021 в селі Городнє Болградського району за підтримки партнерської програми “Культура. Туризм. Регіони” Українського культурного фонду і “Державного агентства розвитку туризму” пройде Міжнародний фольклорний фестиваль народної творчості “BESSARABIYA FOLK”.

Уже кілька років фестиваль в Городньому є центром збереження культурного розмаїття Бессарабії, відродження національних звичаїв, традицій, ремесел, популяризації та відродження інтересу до народної творчості. Організатори “BESSARABIYA FOLK” щорічно запрошують взяти участь у фестивалі як постійних учасників, так і нові фольклорні колективи регіону, надаючи їм можливість обмінятися досягненнями і встановити між собою тісні контакти для подальшого обміну досвідом.

Крім того, міжнародний фольклорний фестиваль в Криничному – це ще і величезний внесок в розвиток зеленого і фольклорного туризму в регіоні, популяризацію Бессарабії в Україні і на міжнародному рівні.

“BESSARABIYA FOLK” представляє своїм гостям унікальну можливість знайомства з культурою народів, що проживають на півдні Одеської області – українців, молдаван, болгар, гагаузів, албанців та інших національностей, що населяють цей благодатний край.

У міжнародному фольклорному фестивалі візьмуть участь представники культурних установ з різних куточків Одеської області – Болградського, Ізмаїльського, Білгород-Дністровського, Подільського районів, міста Одеса, Запорізької області, а також гості з Республіки Молдова.

Заявки на участь в Міжнародному фольклорному фестивалі народної творчості “BESSARABIYA FOLK” подали 56 творчих колективів. У конкурсну програму фестивалю увійдуть кілька тематичних блоків: народний танець; сольна і колективна народна музика; сольний та групове виконання народних пісень. Крім того, у позаконкурсній програмі будуть представлені театралізовані вистави, що відображають традиції та звичаї народів, які проживають в регіоні. Протягом двох фестивальних днів на сцені планують виступити майже 600 чоловік.

Програма “BESSARABIYA FOLK” насичена і різноманітна. Відвідувачів фестивалю чекають знайомство з місцевими національними піснями; запальні танці; театральні постановки, що демонструють самобутні народні обряди; дефіле в національних костюмах; майстер-класи майстрів декоративно-прикладного мистецтва; спортивні змагання та розваги. Кожен день концертна програма завершується виступами хедлайнерів і святковим народним хоро навколо багаття.

Для гурманів в рамках фестивалю пройдуть майстер-класи з приготування національних страв. Все це буде відбуватися наживо, під відкритим небом. Для тих, хто не зможе відвідати фольклорний фестиваль підготовлена ​​онлайн програма.

Фестиваль є частиною проекту “Міжнародний фольклорний фестиваль народної творчості” BESSARABIYA FOLK “, який реалізується громадською організацією ГО” Центр розвитку Бессарабії “.

“За 4 роки існування організація реалізувала десятки культурних, спортивних, екологічних, освітніх проектів. Деякі з них, такі як« BESSARABIYA FOLK », проводяться щорічно. Фестиваль підтримує Український Культурний Фонд, що дає можливість проекту рости і активно розвиватися. В цьому році ми підготували захоплюючу програму, запросили зіркових хедлайнерів і підготували масу сюрпризів! Сподіваюся, їх оцінять як учасники, так і гості фестивалю! ” – коментує хід підготовки співзасновник ГО “Центр розвитку Бессарабії” Віктор Куртєв.

Не пропустіть наймасштабніший фестиваль поточного року в Бессарабії. «BESSARABIYA FOLK» чекає на вас!