16 січня в ІДГУ пройшла конференція, в якій взяли участь: секретар Асоціації Європейських Прикордонних Регіонів (АЄПР) Мартін Гілєрмо Рамірес, експерт АЄПР з питань просторового розвитку і стратегічних змін Кайтріона Мулан, голова Інформаційного Центру Асоціації Європейських Прикордонних Регіонів при Харківському національному економічному університеті ім. С. Кузнеця Едуард Сиромолотов, а також співзасновник ГО «Центр розвитку Бессарабії» Віктор Куртєв.

Нагадаємо, що візит іноземної делегації в Бессарабію відбувся з ініціативи ЦРБ. В ході спілкування гості поділилися своїм баченням того, яким може стати Придунайський Університет в рамках транскордонного співробітництва.

«Реорганізація змісту навчального процесу – велика системна робота. Сьогодні ми приїхали до вас з людьми, які замикають ланцюжок від наших далекосяжних ідей до конкретного джерела фінансування », – підкреслив Віктор Куртєв.

Він вважає: “Ефективна економіка – це завжди вертикально інтегрована система. Це коли університет свої майбутні таланти починає виявляти умовно в дев’ятому класі, а бізнес відбирає майбутніх працівників на третьому курсі. В цьому випадку ми вчимо тому, що затребуване економікою, а не вчимо незрозуміло чому, коли людині доводиться на виробництві переучуватися.”

Його думку підтримали й іноземні гості. Мартін Рамірес, розповідаючи про діяльність Асоціації європейських прикордонних регіонів, висловив бажання і готовність до співпраці з бессарабських вузом. Зокрема, він запропонував проект з обміну студентами. Кайтріона Мулан назвала університет «якорем регіонального розвитку». Університет, за ​​її словами, грає велику роль у розвитку науки, техніки, функціонуванні культурного середовища. Час навчання у вищому начальному закладі для студентів – це «період, коли можна відкрити себе, визначити власний потенціал і усвідомити свою роль в цьому світі».

Узагальнюючи обмін думками, ректор ІДГУ Ярослав Кічук підкреслив важливість розробки стратегії розвитку університету саме зараз, оскільки одним з її пріоритетів є транскордонне співробітництво.

Після закінчення зустрічі директор Центру кар’єрного росту (входить в структуру ІДГУ) Валентина Стойкова, яка також є модератором розробки стратегії розвитку університету, пояснила, що реорганізація вузу триватиме кілька років. Тривалість пов’язана з тим, що додавання нових спеціальностей спричинить отримання нових ліцензій, облаштування нових лабораторій, пошук нових викладачів. Стратегія розвитку вузу охоплює період 2020-2027 років, вона буде прив’язана до європейських програм, які фінансують освітні проекти.

Першим етапом процесу стане формування бачення того, яким вуз є на сьогоднішній день і яким він повинен стати. З цією метою планується провести дві стратегічні сесії. Перша пройде за участю персоналу та студентського активу, друга – за участю студентів. Учасники обох груп працюватимуть за спеціальними технологіями, що дозволяє врахувати думку кожного. Після цього з двох груп будуть відібрані 20 осіб, які і займуться розробкою стратегії. У ній будуть враховані як наявні можливості, так і потенційні ризики, а також донорські програми та інші компоненти. Ця ж група обміркує варіанти назви вузу. Сформовані пропозиції винесуть на громадські слухання. Передбачається, що вони триватимуть місяць. Після їх завершення на зборах колективу і буде прийнята стратегія розвитку університету.