“Уявіть собі землю, де різні народи і культури живуть в мирі та любові, без кордонів. Вони розмовляють різними мовами, але розуміють один одного. Вони страждають разом і святкують свої традиційні свята разом. Влада змінюються, а вони залишаються сильними і непохитними, зберігаючи свою ідентичність століттями! Уявили? Ви думаєте, це неможливо? Це місце знаходиться на цій планеті, навіть більше – в Європі! Ім’я йому – Бессарабія “.

Так представили наш край на Генеральній асамблеї Європейських прикордонних регіонів (AEПР / AEBR) в Дрездені співзасновник Центру розвитку Бессарабії Віктор Куртєв і керівник культурних програм ЦРБ Тетяна Станєва.

Віктор Куртєв, почавши з історичних зв’язків регіону з рештою Європи, продовжив описом колориту, досягнень, проектів і проблем, які потребують спільного вирішення.

Після заходу багато учасників визнали, що це була, мабуть, найемоційніша презентація з усіх почутих за два дні, що лишиться в пам’яті надовго.

Треба відзначити, що на щорічній конференції AEBR-2019 делегація ЦРБ виявилася єдиним представником єврорегіону “Нижній Дунай”

Об’єднана команда ЦРБ / ІнфоЦентр АЄПР здійснила турне Берлін – Дрезден – Пірна, і відвідала цілий ряд заходів, в тому числі взяла участь в 48-ій генеральній асамблеї Європейських прикордонних регіонів, провела робочі зустрічі з генеральним секретарем АЄПР Мартіном Гільермо Раміресом, головою ради АЄПР Йенсом Габбе, відвідала вечірній прийом, організований прем’єр-міністром Саксонії Міхаелем Кречмером, провела багато зустрічей в “вузькому колі”, ну і, звичайно, презентувала Придунайську Бессарабію і наші проекти у відповідній робочій групі.

“Ми взяли ініціативу в свої руки, – вважає Віктор Куртєв. – Ми маємо намір ініціювати кардинальну перебудову сформованих відносин українських єврорегіонів з АЄПР. Ми домовилися про приїзд керівництва АЄПР в найближчі місяці в Україну, про зустрічі з прем’єр-міністром України і профільним міністром, а також домовилися про проведення конференції АЄПР в Ізмаїлі в 2020 році “.