З 16 по 19 травня відбулася мандрівка – екскурсія групи дітей до Києва, організатором якої виступив Центр розвитку Бессарабії.

Це була вже сьома подорож обдарованих дітей з Ізмаїла, Болградського, Саратського і Арцизького районів, відзначених саме в такий спосіб за досягнення в навчанні, творчості та спорті.

На місці виїзду всіх чекав комфортний двоповерховий автобус, в якому й розпочалося знайомство між нами. Одинадцять годин в дорозі пройшли непомітно: жоден із дітей не стулив ні на хвильку очей, адже кожному було цікаво дізнатись про своїх нових друзів більше.

В перший день свого візиту до столиці ми побували в Верховній Раді України, де роздивлялись все, затамувавши подих.

Поспілкувалися з народним депутатом України Антоном Геращенко, який відповів на усі запитання і, на мою думку, був щиро радий тому, що молодь цікавиться серйозними темами. Ми всі були в захваті від інтер’єру Верховної Ради України. Але на цьому сюрпризи не закінчилися. Попереду нас чекали ще сотні вражень.

Було неймовірно цікаво відвідати Майдан Незалежності, одне з головних знакових місць України з сучасним пам’ятником – високою колоною з фігурою дівчини, яка тримає в руках гілку калини. Також ми побачили меморіал Небесної сотні, низько вклонилися тим, хто поклав своє життя заради України, заради кожного з нас…

Нарешті, прибувши до столиці, усі милувалися краєвидами із вікон та дивувалися, наскільки Київ все ж таки великий. Українці завжди славилися своєю гостинністю – нас радо зустріли в готелі «Верховина». Всіх розселили в гарні затишні номери, де ми проживали ці три чудових дні. Зручне житло, смачне харчування, гарні види з балкону, а найголовніше – нові друзі. Що ж може бути кращим?

Наступного дня ми побували в Unit city – першому в Україні інноваційному парку новітніх технологій.

Кожному варто побувати там. Unit city – це диво сучасності, «місто в місті». Хтось побачив себе там та подумки вже почав реалізовувати свої стартапи. В гарному настрої ми їхали назад до готелю, а по дорозі всі розмырковували щодо майбутнього.

Зранку третього дня ми поїхали до Межигір’я. Краса української природи дивує. Побачивши колишню резиденцію Віктора Януковича, не змогли вимовити ані слова. Усе настільки було вишуканим та ідеальним! 140 га території – це красиві ландшафти, які за один день просто неможливо роздивитися. Було приємно бачити там багато пар наречених, які були окрасою того місця.

Останній день…

Не віриться , що вже ми їдемо додому. По дорозі ми побували в Умані у Софіївському парку, насолоджувалися видами, радо слухали екскурсовода, який говорив віршами..

От і все… Втомлені, але щасливі. На кожній зупинці ми співали й танцювали болгарське хоро. На протязі всієї дороги додому ми сміялися та не могли повірити, що скоро доведеться прощатися. За три дні ми стали однією родиною та настільки зблизилися, що було дуже важко розлучатися. Із сльозами на очах ми проводжали один одного, сподіваючись на майбутні зустрічі.

А все це стало можливим завдяки Віктору Куртєву.

Ми дуже вдячні йому за те, що він знайшов можливість нас заохотити такою подорожжю. Ми обов‘язково намагатимемося виправдати довіру, стати достойними, наполегливими і цілеспрямованими громадянами. Щиро дякуємо організаторам за незабутні враження, тисячі емоцій та нових друзів!

Анастасія Христова, 16 років.